Inventory of Hazardous Materials (IHM)

Tehlikeli Madde Envanteri (IHM) hazırlanması konusunda, BUREAU VERITAS, RİNA, TÜRK LOYDU Class’ları ile hizmet vermektedir.

• Inventory of Hazardous Materials (IHM) (Tehlikeli Madde Envanteri); insan ve çevre sağlığına zarar verme riski bulunan tüm tehlikeli maddelerin gemideki yerini, türünü ve miktarını belirten dokümandır.

• Çoğu gemi çevreye ve insan sağlığına zararlı çok sayıda madde içerir. Bu tehlikeli maddeler; mezotelyoma ve akciğer kanseri gibi hayati tehlike oluşturan hastalıklara yol açabilir. Daha önce “Yeşil Pasaport” olarak bilinen Tehlikeli Maddeler Envanteri (IHM) ile, gemide hangi maddeler olduğunu bileceksiniz. Gemideki tehlikeli materyalleri tanımlayarak, mürettebat üyelerinin çalışma ömrü boyunca güvenliğini ve geri dönüşüm noktasında malzemelerin güvenli bir şekilde dönüşümünü sağlayabilirsiniz.

Asbest Raporu

‘Asbest Envanter Raporu’, ‘Atık Yönetim Planı’, ‘Asbest Söküm İşleri ve Asbest Söküm Raporu’ firmamızın deneyimli Asbest Söküm Uzmanları ve Çevre Mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır.

Asbestle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik bakım, onarım, tadilat ve yıkım çalışması yapılacak olan tüm yapılarda asbest kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Yapılacak olan ‘Asbest Envanter Raporu’ çalışmasında alınan numuneler neticesinde asbestli malzemeye rastlanmaması durumunda hazırlamış olduğumuz ‘Asbest Envanter Raporu ve Asbest Free Raporu’ ile yıkım aşamasına geçilebilmektedir. Yapılacak olan çalışmada asbestli malzemelere rastlanması durumunda ise Asbest Söküm Uzmanlarımız ve Asbest Söküm Çalışanlarımız ile ‘Asbest Söküm Çalışması’ yapılarak rapor Hazırlanarak Klasınıza sunulur .

ASBEST RAPORU İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ