Hakkımızda

Şirket Kurucusu Uzakyol Baş Mühendis ,Birol Çetinkaya 1973 yılında Üsküdar ,İstanbul da doğdu. Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi Gemi Makinalları Bölümünü Bitirdikten sonra 1998 yılında İ.T.Ü Denizcilik Fakültesi Gemi Makinalları İşl. mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Bu tarihten itibaren D.B Deniz Nakliyatı T.A.Ş in Muhtelif Gemilerinde ve Özel Armatör Şirketlerinde Uzak yol Vardiya Mühendisi, Uzak yol II. Mühendisi ve Uzak yol Başmühendisi olarak çalışma hayatına başladım, evli ve iki çocuk babası..

2017 yılından beri Merkezi İstanbul Tuzla’ da bulanan , ADA MARIN SURVEY DANIŞMANLIK HİZMETLER Şirketini Kurdu . Yaklaşık 5 yıldır armatör şirketlere ait uluslararası sefer yapan gemillerin işletmesini yapmakta ve denizcilik okulu mezunu uzman ve profesyönel kadromuzla beraber ülkemizde bayrak ve klas Fark etmeksizin Siz değerli Armatörlerimize Danışmanlık Hizmeti vermekteyiz.

Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığında 2003-2007 yıllarında Gemi Denetim Uzmanı olarak sörvey ve Bayrak Devleti adına (Port State Control Officer) olarak 4 yıl kurum içersinde çeşitli görevlerde bulundum.

Gemi sörvey uzmanı olarak görev yaptı. PSCO görevinde Akdeniz,Karadeniz Memorandum çerçevesinde 200 den fazla geminin denetimi Yapılmıştır , Bunun yanında Bayrak Devleti Denetimleri, Kondisyon Sörveyleri, Deniz Kazaları İnceleme,Kıyı Yapıları, ISM denetçiliği, Gemilerden Kaynaklanan Çevre Kirliliği Denetimleri, REMPEC Sertifikasına sahiptir .Liman İşletme İzinleri, ISPS Sörveyleri, gibi bir çok teknik konularla ilgili çalışmaları yürütmüştür.

ADA MARIN SURVEY DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Armatörlerin her zaman yanında olmaya devam edip ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler üretmektedir.Emniyet ve Kalite Departmanımız Doküman Kontrolü ve Kalite Yönetim Temsilcisinden oluşur.

ISM ve ISPS Koduna sürekli uyumu sağlamak için gemi ve ofis iç denetimlerini gerçekleştirme konusunda deneyimli kalifiyeli iç denetçilerdir. Ada Marin Survey Danışmanlık,Ulusal ve uluslararası gerekliliklerİeri şirketlerinden gelen gereksinimleri yeni endüstriyel standartlarla armatörlerimizi ve gemilerini kuralara göre güncel tutuyoruz.

 


Vizyon


ADA MARINE SURVEY DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Şirketimizin hedefi, Danışmanlığını yaptığımız işletmemiz altında bulunan gemilerde en yüksek kalitede hizmet vermektir. İşletmemizin bütün seviyelerinde sürekli gelişim için en üst düzeyde efor harcanacaktır. İlkemiz, mükemmel operasyona ve emniyete odaklanarak çevreye duyarlı ve kalıcı olmaktır. en iyi personeli ve yetişkin insan gücünü grubumuza çekerek istihdam etmek, verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkân tanıyarak iş birliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratarak dürüst çalışma ilkelerine uymak vazgeçilmez bir diğer ilkemizdir.

Misyon


ADA MARINE SURVEY DANIŞMANLIK HİZMETLERİ kazanc sağlayan ve tercih edilen lider bir firma olacaktır. Müşterilerimize Güvenilir ve verimli bir hizmet sunacağız. İşletmemizin yüksek kaliteli, güvenli ve çevreye sorumlu hizmetleri; iyi eğitimli ve tecrübeli gemi adamları istihdam ederek İyi Bir Gemi İşletmeciliği gerçekleştirilecektir.

KALİTE POLİTİKAMIZ


ADA MARINE SURVEY DANIŞMANLIK HİZMETLERİ Gelişen teknoloji ve müşteri tarafından yöneltilen farklı ve yeni ihtiyaçlar doğrultusunda, kalitesi yüksek etkili çözümler sunmak ve ürün portföyümüzü genişletmek. Tedarikçi ve müşterilerimiz ile kurumsal iletişim kurarak, güvenilir ve etkili bir şekilde çalışma sistemi oluşturmak, ilişkilerimizi desteklemek ve geliştirmek. Tedarikçi ve müşterilerimize hizmet sağlarken, tüm ulusal ve uluslararası mevzuat ve yasalara uymak. Müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini doğru bir şekilde anlayıp, en etkili şekilde çözüm üreten güvenilir bir firma olmak. Gelişen ve güncel teknolojileri kullanmak ve sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek ürün kalitesini sürekli yükseltmek, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek sağlayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.

Sunduğumuz tüm hizmetleri, politikamız doğrultusunda dokümantasyonu öğrenmiş, süreçleri doğru ve etkin bir şekilde yöneten, hedeflerimizi uygulayabilen nitelikli çalışanlarımız ile gerçekleştirmek.

Ulusal ve uluslararası standartları ve yasal mevzuatı sürekli olarak tarayarak, kurduğumuz öz değerlendirme sistemi ile bu düzenlemelere tam uyumlu olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getirmeye devam edeceğiz.

Şirketimizin sunduğu hizmetler şunlardır;

- Gemi İşletmeciliği
- ISM, ISPS yönetimi
- Liman Başkanlığı İşlemleri
- Acentelik
- Teknik Yönetim
- Personel Yönetimi
- Gemi inşa, tamiri ve havuzlama işlemleri
- Yedek parça temini
- Gemi Makinalları tamir Bakım
- Gemi safety equipment Servis ve sertifikalandırma
- Klas Bayrak ve Sörvey İşlemleri
- Denizcilik Hukuk Danışmanlığı
- Gemi Malzeme Kumanya İkmali
- İkinci el Yedek Parça Temini
- Gazdan Arındırma Uzmanlığı (Gas Free) Sertifikası verilmesi
- Tuzla Özkaradeniz tersanesinde gemilerimizin bakım ve onarım hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz